Bet Viņa izvēlas mani…

Klausījos Seviļjas bārddzini operā, lielisks iestudējums, bet… Man bija jādomā par citu Figaro…Kurš, tērpies  melnā un sudrabā, devās satikties ar Radītāju tieši no mūsu operas skatuves dēļiem…Visu laiku un tautu labākais šīs lomas interprets…Andrejs Mironovs.

Aktieris ir spēlējis daudz un spoži, radīdams neaizmirstamus tēlus, bet Figaro,  Bomaršē Trakā diena jeb Figaro kāzas, bija viņa Mūža loma,  ko viņš to spēlēja 18 gadus (1969, -1987.).

Aktieris dzimis pazīstamu krievu estrādes mākslinieku ģimenē. Savu ceļu uz šo pasauli sācis tieši no skatuves dēļiem…Mamma, būdama Andreja gaidībās, līdz pēdējam brīdim turpināja uzstāties un tieši pirms iziešanas uz skatuves- aizkulisēs viņai sākās dzemdību sāpes,  knapi esot paguvusi uz Dzemdību namu.

1987.gada augustā Rīgā ar viesizrādēm uzstājās Maskavas Satīras teātris. Traģisks  izrādījās tas augusts trupai…5.augustā, jau Rīgā, aktieri saņēma ziņu, ka miris Anatolijs Papanovs, kurš  bija plānojis trupai pievienoties vēlāk. Andreja Mironova tuvs kolēģis, ar kuru pārī spēlēts gan Briljanta rokā-Geša un Ļoļiks, gan 12.krēslos-Ostaps Benders un Kisa. Tai augustā Papanovam bija 64, Mironovam-46 gadi…Bija nospēlējuši sešinieki un četrinieki..Leģenda vēsta, ka uzzinot par drauga nāvi, Andrejs esot spontāni ievaicājies…Kurš nākamais?

14.augustā Satīras teātris spēlē Figaro kāzas ar Mironovu titullomā. Izrāde iet kā parasti. Mironovs ir spožs, kā vienmēr. Bet pašās izrādes beigās, jau pēc Figaro lielā monologa, Mironovs saļimst uz skatuves. Sava drauga un kolēģa Aleksandra Širvinta, kurš spēlē grāfu Almavivu, rokās. Leģenda vēsta, ka Neatliekamās palīdzības mašīnā, būdams pusnemaņā, viņš vēl esot čukstējis lomas vārdus. Pēc divām dienām, 16.augustā, tā arī neatgūstot samaņu, Andrejs Mironovs mirst. Asinsizplūdums smadzenēs.

Dīvainas apstākļu sakritības dēļ uz liktenīgo izrādi Rīgā bija ieradušās gan Andreja māte, gan bijusī sieva ar meitu, gan esošā sieva ar audžu meitu. Visas viņa mūža svarīgākās sievietes. Sapulcējušās, lai redzētu kā viņš aiziet…Savas aktiera karjeras zenītā, savā kroņa lomā un kostīmā…Lai kļūtu par leģendu.

Dzimis gandrīz uz skatuves…Miris gandrīz uz skatuves…  Viņš saļima pēc vārdiem… Varbūt tāpēc, ka es Viņai patīku labāk, Viņa izvēlas mani… Viņa …Skatuve…

Hermanis teica, ka esot grūti skatīties vecos ierakstos aktieru spēli. Esot tik nemoderni un samāksloti….Nu tas, kāds aktieris! Youtuba var redzēt fragmentus no  1974.gada ‘Figaro kāzas izrādes ieraksta.   Pirms  38 gadiem…Lai kāds mūsu dienās tā nospēlē…Žēl, ka to drīkst skatīties tikai tur, tāpēc šeit ievietot nevaru. Nu ielieku Bendera dziesmu, video redzams arī Anatolijs Papanovs…Leģendārs Kisa..

Advertisements

About jautajums

Ir milzu teātris šī pasaule. Un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal aiziet. Daži vienā lugā daudzas lomas tēlo...(Šekspīrs Kā jums tīk) Dzīve ir lieta sarežģīta un dažādas ir lomas, ko mēs spēlējam. Savu vecāku bērni un savu bērnu vecāki, mīlētāji un svešinieki, draugi un ienaidnieki, priekšnieki un padotie, kaimiņi un garāmgājēji... Lomas mainās. Bet gadās, ka pat paši tuvākie cilvēki nezina, kas tu patiesībā esi, par ko tu domā, kas tev ir svarīgi...Un kādu lomu tu vēl gribi nospēlēt...Ļoti gribi! Arī man ir ilgota loma. Un, izmantojot globālā tīmekļa vilinošās iespējas, es dodos iekšā virtuālās pasaules bezgalīgajos ceļos meklēt savas vējdzirnavas. Es izvēlos: Devīzi uz vairoga - Būt vai nebūt Un mana karoga krāsas...Mirdzošo un tumši zilo...
Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s