Pārdomas pirms un pēc teātra sezonas

Katram laikam ir savas teātra aktualitātes, kas var izpausties gan saturā, gan formā. Tā teikt, modes tendences…Pēdējā sezonā modes kliedzieni bija ļoti skaļi…
Dramaturģija
Lokālā mode
Šīs sezonas trīs hīti- Finita la comedia (Daile); Zoikina kvartira (Valmiera); Vecene (Nacionālais).
N. Erdmans, M. Bulgakovs, D.Harmss…Trīs izcili rakstnieki, kuri dzīvojuši vienā valstī un vienā laikā- XX gadsimta 20to gadu Krievija…Izcili literāti. Turklāt N.Erdmans un M.Bulgakovs bija dramaturgi, kas īpaši Lielās zāles izrādēs ir ārkārtīgi svarīgi. Mazā zāle definē mazākas prasības pret dramaturģiskā, kas nav tas pats, kas literārais, materiāla kvalitāti. Visās izrādes ir tā laika nosacītībā-scenogrāfija, kostīmi, nav pārcēlumu uz mūsdienām vai kāda cita modernizācija. Un publikai patika. Kāpēc? Kurš var izskaidrot modi? Konkrētās N.Erdmana un M.Bulgakova lugas Latvijā ir maz vai vispār nav uzvestas, bet D.Harmsa darbi savu renesansi, arī Krievijā, piedzīvo tikai tagad,. Un publikai ir daudz interesantāk, ja nezini, ko sagaidīt uz skatuves…To es ar mājienu, ja kāds tagad uz viļņa metīsies iestudēt Bulgakova Meistaru un Margaritu, ko visi no galvas zina….
Starp citu, I.Roga gatavojas iestudēt B.Pasternaka Doktoru Živago Valmierā. Arī tas pats laikmets. Bet tomēr gribu brīdināt…Tas ir romāns. Un ar romānu dramatizējumiem Latvijā iet vāji…Vismaz es vēl nevienu pieklājīgā līmenī neesmu redzējis.
Eiropas mode
Uzskaitīšu dažus, pēdējo gadu notikumus… Un sākšu ar modes pasaules zvaigzni…
1. Skandalozajam modes dizaineram Džonam Galjāno (John Galliano) publiskie izteikumi-Es mīlu Hitleru ,-maksāja modes nama Dior mākslinieciskā vadītāja amatu.
2. 2011.gadā no Kannu kino festivāla tika padzīts tik prominents režisors kā Larss fon Trīrs. Pēc tam, kad preses konferencē paziņoja, ka ir nacists un saprot Hitlera rīcību. Kannu festivāla administrācijas reakcija bija momentāla- korifejs un metrs tika pasludināts par persona non grata. Viņam ļoti, ļoti ilgi pēc tam nācās atvainoties un publiski nožēlot sarunāto.
3. Šogad Diseldorfā izsvilpa un pēc pirmizrādes atcela režisora B.Kosminska iestudēto Vāgnera operu Tanheizers, kur darbība bija pārcelta uz nacistisko Vāciju un Tanheizers bija apsargs nāves nometnē, kur nodarbojās ar ebreju nogalināšanu gāzes kamerās. Diseldorfas ebreju kopiena izrādi apzīmēja kā ļoti sliktas gaumes paraugu, bet Kosminskis pēc izrādes atcelšanas intervijās brēca par mākslas cenzūru.
Tie ir tikai daži fakti, kas palikuši prātā, bet tendence ir nepārprotama- Eiropas profesionālās kultūras aprindas ir aizrāvušās ar nacisma/fašisma fetizēšanu. Kā tas izpaužas pie mums? Nū…Mums divi režisori ir izteikti modņiki…
Operas Žagars, tipisks modes vergs, tāpēc Lucia di Lammermoor darbība pārcelta uz fašistisko Itāliju un Apeinis dikti nopucēts pelēkā formā a la nazy ar vilku suni pie sāniem un melnkrekliem fonā. Ar Žagara iestudēto Loengrīnu Vilņā bija precīzi tas pats…Jo mode! Un tā, kā zināms, prasa upurus…Bet A.Žagara modernās izpausmes ir tīri ārējā formā-kostīmi, interjēri. Tā teikt, ārējā atribūtika.
Daudz nopietnākas lietas ir ar A. Hermani… Un peripētijām ap viņa iestudēto Ibsena Tautas ienaidnieku JRT… Nav grūti atpazīt fašisma/nacisma ārējās izpausmes- formas, sveicieni, simboli, Hitlers, bet atpazīt šo ideoloģiju pamatpostulātus ir daudz grūtāk. Kā Hermanis pats intervijās atzina, šī ir modes luga Eiropā, to iestudē visi un visur. Balstoties uz turienes konjunktūras pieprasījumu, Hermanis to iestudēja JRT. Bet tā neaizgāja. Un tad nāca tā slavenā intervija, kur Hermanis droši vien atkārtoja laikmetīgo mākslas censoņu izteikumus, bet ieguva gaidītajam pretēju rezultātu…Nu tauta gan vairāk noputojās par tiem lumpeņiem, bet īsti bīstamas bija idejas par demokrātijas ierobežošanu, varu nododot izredzēto rokās…Zemcilvēki…Virscilvēki… Fašisma/nacionālsociālisma iedeoloģisko doktrīnu pamatidejas. Un īpaši bīstami, ka tādas pauž sabiedrības viedokļa līderis, kāds, neapšaubāmi, ir Hermanis. Lai gan tās vairāk piedienētu Žirinovskim…
Režija
Nopietnu problēmu izrāžu kvalitāte rada aktieru izvēli lomām. Un tā ir tīra režisoru kompetence.
Klasicisma teātris nosaka striktu lomu klasifikāciju-amplua sistēma. Strīds par amplua sistēmu aktualizējās 20.gadsimta sākuma krievu teātrī, kas bija sava laika avangarda teātris. Tāds teātra metrs kā V.Meijerholds atbalstīja ampluā sistēmu un pat izstrādaja savu tabulu ar ārējiem kritērijiem aktierim, katram lomu tipam, bet korifeji K.Staņislavskis un M.Čehovs uzskatīja, ka ampluā sistēma rada štampus un rutīnu, bet…K.Staņislavskim bija izstrādāta sava Sistēma, ko pielietoja arī M. Čehovs.
Gan Meijerholds, gan K.Staņislovskis strādāja pēc atšķirīgām, bet sistēmām. Skatoties uz aktieru izvēli lomām, es sistēmu nespēju ieraudzīt…Nekādu! Ja, protams, par sistēmu neuzskata haosu…Es nezinu, ko mūsu jaunajiem režisoriem māca, bet man radies iespaids, ka viņi tādus apzīmējumus kā subrete, inženio, rezonieris-, vispār nav dzirdējuši. Bet noderētu ,īpaši, ja pret Lielo klasiku kā Šekspīra lugām atvēzējas…
Sezonas atklāšanas bildēs- pilnas skatuves ar aktieriem …Bet ko mēs redzam izrādēs? Kāpēc teātri uzskata, ka skatītāji grib redzēt visās izrādēs vienu un to pašu galvenās lomas tēlotāju? Vispār tas ir diezgan apnīkoši. Bet aktieris nevar nopietni ieguldīties lomā, jo jau jāmēģina nākamā. Un beigās ir daudz paviršu darbu. Vai ir prātīgi izturēties pret aktieri kā pret modes mantu –paspēlējos, apnika, ņemu nākamo? Šāda teātru politika ir traumatiska gan aktieriem- viena pārslogota sezona, kurai seko ilgs bezlomu periods, gan skatītājiem-apnīk, bet visvairāk pašu teātra trupu ilgspējīgai attīstībai
Nacionālajā… Sezonas absolūtais favorīts ir Kļavinskis, kurš nespēlēja tikai Zemē un mīlestībā. Par Liliomu nepateikšu, neesmu redzējis, bet pārējās izrādēs Kļavinskis labi tika galā ar lomas komiskajiem aspektiem, bet nu ar mīlētāju bija so/so. Jo viņš tomēr vairāk ir piemērots raksturlomām. Un iepriekšējās sezonas favorīts G.Grasbergs Lielās zāles jaunajās izrādēs neparādījās….
Dailē… Vispār ir izveidojusies traģikomiska situācija…Finitā la comedia viss bija kārtībā, jo loma –Podsekaļņikovs, ideāli atbilst Skrastiņa ampluā-infantīls traģikomisks raksturs. Nu tāds novecojis Beisiks…Bet nu tālāk…Oņegins-Beisiks…Batlers-Beisiks…Skrastiņam absolūti nepiemērotas lomās. Un tikai nevajag, ka talantīgs aktieris var nospēlēt visu. Var jau, bet kādā kvalitātē? Piemēram, Rjazanovs Likteņa ironijā izvēlējās Mjagkovu nevis Andreju Mironovu. Lai gan Mironovs bija ģeniāls aktieris, bet Rjazanovs to pamatoja -kurš ticēs, ka viņam meitenes atsaka? Kaujoties ar snaudienu Vējiem līdzi laikā, es galvā pārmetu visu Dailes trupu, lai mēģinātu aktieri Batlera lomai piemeklēt…Vienīgais, kurš man prātā nāca, bija Juris Žagars…Nebūtu ideāli, bet vismaz ārējie dotumi atbilstu lomai.
Lai gan aktieru piemērotību lomai vairāk par ārējiem dotumiem nosaka personības individualitāte. A.Skrastiņš un I. Stonins, abi talantīgi, abi ne pārāk gara auguma, abi ar gaišiem matiem, bet Stonins- ir Augstās traģēdijas aktieris, kamēr Skrastiņš- traģikomiskie raksturi. Un nevajag Saljeri piesaukt, tā ir klasiska raksturloma-ļaundaris, tajā pašā kategorijā, kur Šeiloks no Venēcijas tirgotāja. Lai gan Baltlera lomai neviens no viņiem nav piemērots…
Rezumējot
Teātriem būtu daudz rūpīgāk jāplāno aktieru noslodzi. Labāk pieciem pa vienai lielai lomai, nekā vienam piecas lielas lomas.Un nevajag izvēlēties dramaturģiju, ja nav aktieru, kuri spēj lomas pacelt.

Aktieri
Spēlmaņu nakts žūrija savas nominācijas ir nosaukusi, man ,kā parasti, viņu domu gājiens un kritēriji nav saprotami, tāpēc nosauktšu savas šīs sezonas izcilības.
Nacionālais
Lāsma Kugrēna- L.Stumbre Mī…mālēt…Izcili.
Dita Lūriņa- Reičela- Vailds Sieviete, kas nav uzmanības vērta . Spēcīgi.
Egils Melngailis –lords Ilingvorts. Vailds Sieviete, kas nav uzmanības vērta. Un arī viesnīcnieks Kestnera Trīs vīri kurortā. Aktieris ar apbrīnojamu plastiku, kurš katrai lomai izveido savu konkrētā tēla kustību partitūru.
Uldis Anže-Indreks. Tammsares Zeme un mīlestība. Dziļi.
Mārtiņš Brūveris – visur, kur redzēju, lai cik maza loma, bet atdeve ir 100%. Nekad nav haltūras. Godprātīgi.
Daile
Visa trupa-N.Erdmans Finita la comedia. A.Skrastiņš- izcils, labi-L.Pupure, D. Daneviča, L.Subatnieks.
J.Djakonovs-Nikolajs. Fr.Vebera Ļaujiet izšaut. Ass, spožs un stilīgs…kā žilete.
Valmiera
Visa trupa- Bulgakovs Zoikina kvartira. Īpaši T.Lasmanis- Ametistovs.. Iespaidīgi.

Rezumējot
Gada izrāde
Zoikina kvartira -Valmieras teātris
Gada režisors
Indra.Roga-M.Bulgakovs Zoikina kvartira, Vailds Sieviete, kura nav uzmanības vērta.
Jaudīgi darbi. Neapšaubāma sezonas līdere.
Gada aktieris/e
Lāsma Kugrēna -Mī..mālēt –Nacionālais teātris

Pārējais? Nū… Nāk jaunā sezonā.

Advertisements

About jautajums

Ir milzu teātris šī pasaule. Un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal aiziet. Daži vienā lugā daudzas lomas tēlo...(Šekspīrs Kā jums tīk) Dzīve ir lieta sarežģīta un dažādas ir lomas, ko mēs spēlējam. Savu vecāku bērni un savu bērnu vecāki, mīlētāji un svešinieki, draugi un ienaidnieki, priekšnieki un padotie, kaimiņi un garāmgājēji... Lomas mainās. Bet gadās, ka pat paši tuvākie cilvēki nezina, kas tu patiesībā esi, par ko tu domā, kas tev ir svarīgi...Un kādu lomu tu vēl gribi nospēlēt...Ļoti gribi! Arī man ir ilgota loma. Un, izmantojot globālā tīmekļa vilinošās iespējas, es dodos iekšā virtuālās pasaules bezgalīgajos ceļos meklēt savas vējdzirnavas. Es izvēlos: Devīzi uz vairoga - Būt vai nebūt Un mana karoga krāsas...Mirdzošo un tumši zilo...
Šis ieraksts tika publicēts teātris. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

48 Responses to Pārdomas pirms un pēc teātra sezonas

 1. klusais saka:

  Sveiks!
  Jautri Tavā vecajā darba vietā 🙂

  • jautajums saka:

   Jautri- neatspoguļo visu katastrofas apmēru…Lai premjers neaizmirst 13.septembrī paprasīt visu, ko IZM ir apņēmusies izpildīt, tas ir mērķdotāciju sadalī…Nebūs! Tur ir…VIIS sistēma ir bloķējusies un gļuko, skolas nevar ievadīt skolēnus, neviens pie aprēķiniem nav pat klāt ķēries. IT cilvēki, kas bija atbildīgi par VIIS ir aizgājuši , vai atlaisti, bet nauda tiek dalīta uz VIIS datu pamata. Tas skuķis Sveta, kas Nellijas draudzene ir palūgta un uzrakstījusi atlūgumu, ministrija ir izārdīta.
   Tur jau sistēmu Džipa meitene bija sačakarējusi, ar aprēķinu, lai velns kāju lauztu, jo duļķainos ūdeņos vieglāk zagt…Nu un Ķīlis ar Svetu ir dabeiguši līdz galam…Un valsts sekretāre arī fišku nerubī…Zini, pat interesanti…Ar ko tur viss beigsies…

   • klusais saka:

    ceru nedusmosies, bet es gandrīz copy paste pārsūtiju…. nu kaut kas ir jādara 🙂

   • jautajums saka:

    Nedusmojos, jo kaut kas tiešām ir jādara, ja negrib skolotājus ielās. Bet tikai, lai neiedomājas Džipa meiteni saukt atpaķaļ, jo pa lielam viņa ir tieši atbildīga par ievārīto zupu…Viņa radīja sistēmu, kurā orientējās tikai viņa…Apzināti samuhļija. bet valstī nedrīkst būt simtu miljonu plūsma, kurā nav saprotama un pārskatāma.
    Tur bija smieklīgi…Inga apsolīja Robčam, ka viņa atradīs naudu tai pedagogu motivācijas sistēmai, lai gan naudas budžetā tam nebija paredzēts, bet viņai jau visādās citās programmās kā kaķim jau bija arī iekašāts, bet Robis, kad memorands bija parakstīts Ingu izmeta, jo…Ingas draudzene un ieroču nesēja, kas bija arī biroja vadītājas kursa biedrene, Robim pasniedza, ka viņa jau ir tā reālā darba darītāja un, ka viņa visu zina, kur kāda nauda paslēpta… Tā Sveta dabūja Ingas vietu, lai gan daudz pateicības bija savai patronesei parādā…oi, daudz. Jo vipār visu savu ierēdnes karjeru bija veidojusi kā Džipa meitenes dīvāna pūdelis…Kā tāds Tabakijs pie Širhana
    šitais Svetiks ir…Posts un negals!

   • klusais saka:

    gribēju telefoniski iekomentēt, bet laikam bija jau vēls 🙂

   • jautajums saka:

    Nū…Vēl viss septembris priekšā…Pagūsi.
    Jezga būs ne pa jokam, bet lai Slava strēbj…

 2. klusais saka:

  Reformisti jau var nesaprast …. runā ka Skrūdžu spiedīs atkāpties 🙂

  • jautajums saka:

   Lai šamējie ņemās. Bet premjeram tagad taktiski pareizi būtu nogaidīt līdz 13.septembrim un tad pieprasīt IZM mērķdotāciju sadali, ko šie ir apņēmušies. Tas ir nereāli. Tici man. un tur pa samuhļīt neko nevar, jo FM parasti pierasa VIIS izdrukas, Vilks pārčeko. Un Sveta ir Bāni uzvilkusi liesmās…Tur pārskaitīs līdz santīmam.
   Lūk, kad visi skolotāji brēks uz IZM pēc savām septembra algām, tad būs laiks iejaukties premjeram…Jo tad būs nepārprotami redzams, ka IZM nav spējīgs tikt galā ar aprēķiniem.
   Nu nomainīs Skrūdžu , vai Slaviku, un ko? Mainīs koalīciju? Gadu līdz vēlēšanām?
   Un ja nu SC+ZZS+RP? Viņiem nesanāk balsis? Nū…NA par tādu raskladu nav padomājuši?

 3. klusais saka:

  RP+ZZS – vo jautrība 🙂 Te jau visādas sazvērestības teorijas tiek zīmetas 🙂

  • jautajums saka:

   Politikā nav draugu …ir tikai intereses. Tu neesi dzirdējis par AŠ fon Makonis ietekmi uz RP? Un ko RP ir ko zaudēt? Pats teici, ka Skrūdžu taisās upurēt…
   Un par Slavu arī runas klīst, ka tiek vestas separātās sarunas par politisko nākotni-gan ar zaļajiem, gan niliešiem, gan repšistiem…
   Līdz ar to , NA, protams, var koalīciju nogāzt, jo pie budžeta tas ir viegli, bet kāda būs jaunā valdošā koalīcija…neviens nezina…

   • klusais saka:

    Sveiks !
    Par fonMākonis ietekmi esmu dzirdējis , bet īsti nav saprotams caur ko … Demiters ir naidā no LB pārdošanas laikiem, bet no otras puses runā ,ka teksti ļoti atgādina fona tekstus 😦

   • jautajums saka:

    Un Tu Aivara un Andra naidus neatceries? Caur ko? Nu zinot Mākoni, tad caur kādu iecerētu afēru…Un tad vēl Edgars J ar Eināru…
    Bet RP pašlaik katrs meklē , kur pārmesties uz nākamajām vēlēšanām.

 4. klusais saka:

  Atceros, atceros…. visu nosaka nauda… Pie kam Demiters ir nolaidis pa grunti savu alko uzņēmumu pārdodot somiem ….

 5. klusais saka:

  tikko zvanīja … izrādīja interesi , situācija zināma , bet ir interesanti dzirdēt tavus spriedumus…

  • jautajums saka:

   Ministrijā ir pilnīgs čau. Katru gadu mērķdotācijas dalīšana ir trako māja, bet nu šogad…Biju ielīdis aplūrēt šodien- atmosfēra kā bērēs.Tos ģīmjus vajadzēja nofilmēt un youtube ielikt…Būtu hīts. Bet tur pat iejaukties nav vērts, lai nu paši nodemonstrē savu nespēju līdz galam…13.septembris nav tālu.
   Bet valsts sekretāre arī nevelk konkrēti. Reformisti turēsies uz nāvi, jo pašlaik būvniekiem tiek dalīti padrjadi uz ES fondu profeņu lielajiem projektiem…Neesi mazais bērns, pats saproti…Aņa ļoti rūpējās…

 6. klusais saka:

  atļaujos padot tālāk 🙂 ceru ,ka aizķeries … Nezinu kapēc , bet Tev uzticos un ticu 🙂

 7. klusais saka:

  sveiks , jautriba nerimst turpināties 🙂

  • jautajums saka:

   Sveiks! Nerimst gan…Šitais līdz vēlēšanām būs traks gads. un kas vēl būs pēc tam.

   • klusais saka:

    Nu nezinu , bet trešdien jau bija zināms ,ka 13.09. būs jāpieņem mēri 🙂 nu cik var māžoties 🙂 NA veči paši stāstija , ka Žanete jau piegriezusies, bet tur nu ar jautri , radiniekiem tak darbs jānodrošina … problēma vai pietiks spēka Vjačeslavam … tas ar nokaitinājis 🙂

   • jautajums saka:

    Tu par Žaneti? Tur viss ok. Ja neatjauno Žagaru, tad VD tikai kāps reitingos.
    Ir kas jauns noticis? NA tomēr ies uz demaršu?

   • klusais saka:

    NA cik zinu negrib demaršu , bet tur jau ar iekšienē nekas nav skaidrs … bet nu tas cik rupji izrīkojās ar Žagaru nebija smuki 🙂 emocijas politikā ir jāmāk nolikt pie malas … varēja to visu smukāk 🙂

   • jautajums saka:

    Kas tur bija rupjš? Normāla biznesa procedūra. un Žagars ir ļoti, ļoti sabiedrībā nemīlēta un odioza personība.Tāpat kā Žanete.
    Bet Žaneti pašlaik sabiedrība uztver kā mocekli. Ja Vienotība nesāks Žagaru aizstāvēt, tad sabiedrība par šito blickrīgu paliks pavisam apmierināta. Ja izdomās aizstāvēt…Nū…Tas var dārgi maksāt .
    Labāk pasaki, tu pēdējos socioloģiskos pētijumus esi redzējis? Man stāstija, laikam pēc SKDS, Vienotība bija 2, ZZS-3. Pēc ZZS pasūtītajiem reitingu mērijumiem ZZS bija 2, bet V-3. Abos mērijumos NA ir knapi pāri 5%( 5,75%) laikam. Bet es aizmirsu paprasīt, kādi % parādas Repšes veid. Nezini? Iet viņam pāri 5%?

 8. klusais saka:

  Opera -bizness ? 🙂
  Par rupjumu – nu varēja jau kašķi nenest ārpus mājas 🙂 ok , PR , bet pasniedza jau “krimināli” 🙂
  Par aptaujām , neesmu interesējies, bet Repše ir bīstams nu gan … un VD lēmums izsita Repšistiem caur Gobzemu organizētais pasākums tika sačakarēts 🙂 Vispār jau kā rakstīju ka Šķēle ceļ galvu …. sākumā RP , tad cik zināms arī Buldozers ir jau sašņorēts ….

  • jautajums saka:

   Repše ir bistams? Tu to nopietni , vai tā bija ironija? Neredzu viņa piedāvājumam elektorātu. Tāpēc būtu interesanti redzēt mērijumus. Un Gobzems sev tikai mīnuss reitinga punktus nopelnīs, Jā, varbūt atpazīstamību. Bet negatīvu.
   Šķēle un Šlesers varētu… Bet caur ko? RP nav izredžu nekādā raskladā. Jauna partiju veidos? Nū…Par labu Latviju jau izmakšāja čaļiem dārgi, bet atdeve’- štrunts.
   Nu jaskatās būs mērijumi, bet man izskatās, ka stabili prognozējami ir tikai SC un ZZS elektoriāts. Man baida, ka var būt Rīgas variants…Ja latvieši neredzēs par ko, tad uz vēlēšanām neies.

  • jautajums saka:

   Un ja nākamais kultūras minisrs ir no NA, tas jau visi radi paliek savās vietās. Ja ir demaršs, tad gan gimeņu budžetos zaudējumi.

 9. klusais saka:

  gan jau būs no NA … man aizdomas, ka viss tikai sarunāts teātris … un Žanete bija akmens kaklā 🙂

 10. klusais saka:

  Labrīt!
  Ar to sūtni jautrība gan 🙂
  Ko nozīmē izraut tekstu no konteksta , bet saprotu es ar kataloņus – cik ilgi var barot pārējos 🙂
  Par to ko minēji SC sakarā – cik zinu , tad tas maz ticams . Pat ļoti maz …

  • jautajums saka:

   Par SC…Tā ir laba ziņa.Ļoti.Bet par Kataloniju…VD ir sagādājis jaukas emocijas gan kataloņiem, gan latviešiem. Notiek vispārēja brāļošanas starp kataloņiem un latviešiem sociālajos tīklos.
   VD ir izteicies diplomātiski korekti. Un arī no morāles viedokļa tas ir pareizi.Mēs esam maza tauta, mūs atbalstīja. Tagad nav, ko snobus mētāt. Ja viss ir leģitimā un nevardarbīgā veidā, tad kādas tiesības mums iebilst pret citu tautu brīvību.

   • klusais saka:

    Par SC esmu runājis agrāk un zinu nostāju … nav nekā tāda , kas liecinātu par izmaiņām pozicijā .
    Par Katalonijucik noprotu neviens te īpaši neuztraucas. Un domāju viņi paši arī labi saprot ,ka tas viss ir fufelis.
    Drīzāk jautājums kā viss beigsies operā un vai izdosies tur nesagāzt podus … tomēr cita specifika kā vadīt piensaimniecības uzņēmumus un personālijām arī ir nozīme …

   • jautajums saka:

    Piekrītu, ka piensaimnieki visdrīzāk ir pagaidu variants. Bet Žagaram ir jāiet. Pārāk odioza personība. Sabiedrība neiebildīs, ja noraida abus Ž, bet ja tikai Žaneti, tad sabiedrības vairākums jutīsies pazemots.
    Hermanis dikti uzstājās…Nezinu vai sniega cienītājs, vai vietu grib…Bet varbūt, kāds no elites var pazondēt. Ja Hermanis nostātos Operas vadībā. Visi būtu sajūsmā. Apkārt dauzīsiess? Nū…Es saprotu, ka Andrejs to varēja atļauties, jo administrācija ar visu rutīnu galā tiek.

 11. klusais saka:

  Par SC uzprasīju šodien … pavilkās smaids 🙂 Pozicijas nav mainijušās 🙂
  Par Grendi nekas nemainās . Vienīgi NA atkal sāk ākstības ap budžeta ultimātiem 🙂

  • jautajums saka:

   NA , protams, var draudēt, bet tas ir bez seguma. Īpaši pēc RP paziņojuma, ka visas līnijas dzēstas un ir atvērti visiem. ZZS retorika arī nebija NA labvēlīga un pēdējie reitingi parāda NA stabilu tendenci uz leju.
   Ja V neiestāsies par Žagaru, tad NA ir zaudētā pozīcijā šajā brīdī.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s