Par pelēkajām zonām

Pēdējo mēnešu notikumi man ir likuši sākt interesēties par lietām, pa kurām man ir bijis tikai vispārīgs ieskats. Un viena no šādām lietām ir tā saucamās pelēkās teritorijas vai zonas- pašpasludinātas valstis, kurās nav starptautiski atzītas- kas tas ir realitātē un kā tas praktiski izpaužas. Un es veicu mazu pētījumu interneta neizsmeļamajos krājumos, meklējot kādas kopsakarības, raksturīgas pazīmes, zīmīgas līdzības… Meklējot algoritmu. Un dažas sakritības man šķita ievērības vērtas…
Strīdīgās teritorijas
Tādu pasaulē pietiek. Piemēram:
• Jau 300 gadus Spānija pretendē uz Gibraltāru, ko par savu uzskata briti;
• Indijas štata Kašmira ziemeļu daļu par savu uzskata Pakistāna, kur pamatā ir 1947.gada britu Indijas sadales procesa nianses;
• Argentīnas militārais konflikts ar Lielbritāniju par Folklendu salām;
• teritoriālais strīds ir iemesls, kāpēc joprojām nav noslēgts miera līgums starp Krieviju un Japānu.

Krima
Visnopietnākie ir strīds par teritoriju uz kuru pretendē līdzīga statusa valstis-abas atzītas ANO. Kā pašlaik Krievija un Ukraina par Krimu, kura tagad de facto ir Krievijas teritorija, bet de jure Ukrainas… Un ir ļoti, ļoti maz ticams, ka Ukraina pārskatāmā nākotnē atteiksies no pretenzijām uz Krimu, un vēl mazāk ir ticams, ka Krievija, vienalga ar Putinu vai bez, atdos to atpakaļ. Tā pat var droši apgalvot, ka starptautiskā sabiedrību Krimas okupāciju neatzīs. Un tas radīs bezgala daudzas un dažādas problēmas Krimas, kā visu strīdīgu teritoriju, iedzīvotājiem.
Problēmas būs jau ar robežas šķērsošanu, jo oficiāli šādas robežas vienkārši nebūs, Ukraina , lai ar darbībām neatzītu okupāciju, neparakstīs nekādas vienošanās par robežšķēršošanas punktiem. Līdz ar to problēmas ar pārvietošanos nebūs tikai Ukrainas pilsoņiem, kā Grūzija ļauj šķērsot Abhāzijas un Dienvidosetijas robežas tikai saviem pilsoņiem, bet ārzemnieki no Abhāzijas teritorijas Gruzijā ielaisti netiek.
Dzelzceļa pārvadājumi uz Krimu caur Ukrainas teritoriju jau ir apturēti, līdz ar to vienīgā transports ir caur Kerčas šaurumu-pašlaik prāmji, varbūt uzcels to zelta tiltu.
Ar aviosatiksmi arī ir problēmas, jo Krimas gaisa telpa de jure ir Ukrainas, un tas nozīmē, ka aviosabiedrības, kas lido uz neatzītajām teritorijām nonāk zem starptautiskajām sankcijām. Uz Abhāziju, piemēram, krievi joprojām nelido. Izņēmums esot Ziemeļkipra uz kuru turku mazās aviosabiedrības lido, izņemot Turkish Airlines, kas to nedara, lai nezaudētu iespēju veikt starptautiskos reisus. Līdz ar to lidojumus uz Krimu varēs veikt tikai Krievijas iekšzemes aviolīnijas, cik redzēju, tad pašlaik par ticamāko pārvadātāju prognozē Groznijas aviolīnijas-ar 6 veciem JAKiem…
Un grūtības ar transportu, tas ir tūristu loģistiku, var būt liktenīgas jebkuram kūrortam… Par katastrofālu saldūdens trūkumu pat neminēšu… Tur drīz būs tuksnesis.
Bet, cik sapratu, tad problēmas var parādīties visdažādākajās, pat pilnīgi negaidītās, praktiskās dzīves jomās un sfērās. Piemēram, izglītības dokumentu, notariālo darbību īpašumu tiesību un dokumentu, pat laulības reģistrācijas vai šķiršanas fakta un dokumentu atzīšana atzīšanā ārpus Krievijas robežām, tāpat Krimas tiesu lēmumu likumība. Un kādas nopietnas investīcijas var ienākt teritorijā, kur viss ir apšaubāms. Turklāt pašlaik ir pilnīga pāreja no vienas valsts likumiem uz citas, kas radīs pilnīgu juridisko haosu. Kaut vai Ukrainā ir atcelts obligātais karadienests, bet Krievijā tas ir spēkā.
Bet ja Krimas iedzīvotājiem tagad ir divi likumu komplekti de jure un de facto pēc kā dzīvot, tad viņiem tomēr ir no kā pensijas, medicīnisko aprūpi un tiesiskās aizsardzības sistēmu prasīt- ir zināma kārtība. Bet Krievijai šīs pasākums ļoti, ļoti dārgi izmaksās…. Krievu Forbes, bija saskaitījis, ka 2013.gadā Ukrainas dotācijas Krimai uz vienu iedzīvotāju (15200 rubļu- 320EUR) pārsniedza 2014.gada Krievijas dotācijas Čečenijai (14750 rubļu-310 EUR). Un Krievijai vēl būs jāatrisina ūdensapgādes un transporta problēmas, kas nebūs ne vienkārši, ne lēti. Turklāt Krimā praktiski nav uzņēmu, kuri būti nopietni nodokļu maksājumu donori reģionu budžetos, tas būs parazitējošs ekonomikas reģions.
neatzītās republikas
Un tas varbūt ir iemesls, kāpēc parasti Krievijas interešu reģionā izveidojas tā saucamās neatzītās republikas… Lēti, atbildības nekādas, starptautisko skandālu un sankciju nekādu, finansiālā apgrūtinājuma nav, bet kas par ekonomiskajiem ieguvumiem… Praktiski visās šajās pelēkajās zonās ir nopietnas derīgo izrakteņu atradnes… Zelts un alumīnijs…
Piedņestra
Absolūti dominē Krievijas kapitāla ( Ališera Usmanova) metalurģiskie un energouzņēmumi, kas principā ir vienīgais Piedņestras ienākumu avots. Un kā nu ir tā iztiek, jo kam pasūdzēties jau nav. Nabadzība.
Kalnu Karabaha
Toni nosaka S. Povarenkina kalnrūpniecības kompānija, kas iegūst tur varu un zeltu…
Tadžikistāna
Ir izvietots vislielākais Krievijas militārais kontingents ārpus Krievijas Federācijas. Jo tur ir alumīnija ražošanas gigants „Тадаз” – lielākā alumīnija rūpnīca Eirāzijā, ko apsargā līdzās rūpnīcai izvietotā 201mā Krievijas kara bāze.

Dienvidosetija
Iedzīvotāji – 90 tūkstoši, bet… Tur ir ievērojamas svina-cinka rūdas raktuves.
Abhāzija
Iedzīvotāji-220 tūkstoši, kas pārtiek no ienākumiem no mežu izciršanas. Bet te stratēģiski svarīgs varētu būt teritorijas novietojums.
Sīrija
Lai gan Sīrija ir bloķēta ar starptautiskajām sankcijām, tomēr tas nav traucējis Tjumeņas «Роснефтегазстрой» zem nelielu urbšanas darbu piesega izvest vairāku miljardu dolāru programmu krievu-sīriešu kopīgo uzņēmu izveidē. Krievu internetā gan tika baumots, ka vietējie (sīrieši) uzskatot, ka 1/3 no investīcijām esot atgriezta Maskavai, kā «самой высокой благодарности» zīme.
Vispār šīs pateicības zīmes esot raksturīgas Krievijas investīciju programmām… Līdz ar to Krimas investīciju projekti tiešām finansiāli solās būs iespaidīgi… Zelta tilti tiešā un pārnestā nozīmē.
Krievijas ekonomiskās interešu agresīvā ekspansija ir raksturīga arī separātiskajām tendencēm Ukrainas dienvidaustrumu reģionos. Dombass (Doņeckas un Luganskas rajoni) ir vēsturiskas ogļu ieguves vietas, bet labākie slāņi ir izstrādāti jau PSRS laikos, raktuves ir vecas un nerentablas. Tomēr ir parādījusies informācija par ģeoloģisko izpēti, kas liecina par plašām slānekļa gāzes atradnēm šajā reģionā, ar centru tieši Slavjanskā. Kur pašlaik notiek visniknākās kaujas…Un ir tik vilinoši paņemt visas dabas bagātības, neriskējot ar starptautiskajām saistībām un neuzņemoties nekādas sociālas saistības pret iedzīvotājiem. Jo pensijas maksāt ir tik dārgi!
Krievija ļoti agresīvi arī piesaka savas tiesības uz derīgo izrakteņu atradnēm Arktikā, kur tas robežojas ar reālu ekoloģisko katastrofu.
Nu it kā Latvijai nebūtu par ko baidīties, jo derīgo izrakteņu nav, bet… Tie nesenie izteikumi par iespējamajām niķeļa atradnēm… Kas mainīšot mūsu nākotni… Varbūt niķeli Kurzemes hercogs piedāvā Krievijai apmaiņā pret tiesisko neaizskaramību un mazu daļiņu metāla ieguves konsorcijā…

Advertisements

About jautajums

Ir milzu teātris šī pasaule. Un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal aiziet. Daži vienā lugā daudzas lomas tēlo...(Šekspīrs Kā jums tīk) Dzīve ir lieta sarežģīta un dažādas ir lomas, ko mēs spēlējam. Savu vecāku bērni un savu bērnu vecāki, mīlētāji un svešinieki, draugi un ienaidnieki, priekšnieki un padotie, kaimiņi un garāmgājēji... Lomas mainās. Bet gadās, ka pat paši tuvākie cilvēki nezina, kas tu patiesībā esi, par ko tu domā, kas tev ir svarīgi...Un kādu lomu tu vēl gribi nospēlēt...Ļoti gribi! Arī man ir ilgota loma. Un, izmantojot globālā tīmekļa vilinošās iespējas, es dodos iekšā virtuālās pasaules bezgalīgajos ceļos meklēt savas vējdzirnavas. Es izvēlos: Devīzi uz vairoga - Būt vai nebūt Un mana karoga krāsas...Mirdzošo un tumši zilo...
Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

32 Responses to Par pelēkajām zonām

 1. klusais saka:

  Ak, jā , biju vakar uz Vectēvu … nu Daudziņš ir monstrs …

 2. klusais saka:

  Sveiks !
  Par Ķemeriem – bija ideja , ka LDz ir gatavs pārņemt un atjaunot Ķemerus kā sanatoriju … pāris reizes VD to iemeta koalīcijā , bet nebija atsaucības … centos līdz Straujumai novadīt info, arī nekā ….zēl …

  • jautajums saka:

   Čau, draugs!
   Par Ķemeriem, protams, žēl. Un no Latvijas tos pavilkt var tikai LDzelzceļš vai arī Latvenergo, +/_ Latvijas Meži. Vairāk variantu nav. Lai gan , lai pelnītu….Pie mūsu īsās vasaras. Nu ja tur dūņas un rehabilitācija…Bet nu tas arī nav vienkāršs bizness.Liela tā māja.

   • klusais saka:

    LDz bija gatavs pirkt un investēt bet vajadzēja politisko vēlmi … pie kam atstāt kā sanatoriju saviem darbiniekiem …

   • jautajums saka:

    Nu es saprotu domu, bet valsts uzņēmumam sanatoriju saviem darbiniekiem ir drusku strīdīgi no ētiskā viedokļa. Jo uz pašizmaksu attiecināt šito nevar, bet no peļņas laikā, kad valstī nabadzīgi un pasažieru pārvadājumi tiek dotēti no valsts budžeta…Arī nav visai gaumīgi.
    Ap Ķemeriem nav vienkārša varianta

 3. klusais saka:

  Nu ne tikai saviem, bet saviem ar … un LDz gan jau atrastu pareizos vārdus . PR komanda nomainīta , gan jau paskaidrotu ar + zīmi .

  • jautajums saka:

   Var jau būt. Bet man gan ticamāk šķistu meitas uzņēmums, kas nu tad to biznesu ņemas.
   Ir, protams, arī lieliem uzņēmumiem savas sanatorijas, bet…ja tās ir sanatorijas, tad +medicīniskais personāls, kas ir ļoti dārgi, ja tā ir viesnīca, tad cik mums tā vasara.
   Vispār…Es attīstītu tomēr sanatoriju -kā biznesu, un spiestu uz dūņām+ labu zobārstu+spa…un skaties tās paši bagātie rietumu pensionāri te mērcētos. Pie pareiza mārketinga, protams.

 4. klusais saka:

  Sveiks !
  Skatos Tavā bijušajā darba vietā trakas lietas notiek … ierēdņi krīt … skumji , žēl palikušos bērnus …

  • jautajums saka:

   Jā. Tur iet traki …Reāli traki.
   Nu par krišanu ir 2 versijas
   1) privātā- bija šķiršanās procesā. Vīrs draudēja atņemt bērnus-divas mazas meitiņas. Cik reāli, ka būtu dabūjis aizbildniecību -nezinu, jo tur vēl visa tiesvedība. Runā, ka pie loga bijis pielikts krēsls…
   2) Nū…ERAF projektu uzraudzība- lielie celtniecības projekti…Varēja arī palīdzēt…
   Nū…Un Dita arī nav cukurs…Mobingi ,bosingi…
   Esot tajā dienā bijusi ministrijā, tur arī kaut kādi sūdi…Varbūt vienkārši par daudz sievietei sanāca.
   Lai gan pašnāvnieki parasti augstākus stāvus izvēlās, jo 4 nav droši-var palikt dzīvs-tikai sakropļots. Bet arī slepkavībai ir tie paši riski…
   Nezinu, nezinu…

   • klusais saka:

    Ai sievietes…. nespēju iedomāties kam janotiek lai pamestu divus bērnus …. , bet nu neaprēķināmas ir redzētas regulari … un 35 gadi ir pats zieds sievietei , kad tā īsti tikai sak atvērties …

   • jautajums saka:

    Nu tā kā apstākļi nav tipiski ne pašnāvībai, ne slepkavībai, ne negadījumam…
    Es pieņemu, ka viņa tajā brīdī bija afekta stāvoklī…Viņa nedomāja neko…metās…
    Bet mani pārsteidza , ka vīrs ir pieprasījis meitas un nopietni….Ja būtu cits vīrietis-citas attiecības, tad nebūtu tādā izmisumā…
    Nezinu…Darbs tur ir reāli stresains-ERAF projekti, Bet labi apmaksāts Un Vecrīgā ierēdņi dažādi meklē atvieglojumu…Arī sniegā…Vai azartspēlēs…Tādi gadījumi,ka es reāli esmu bijis šokā uzzinot.
    Jo mani dara uzmanīgu, kāpēc vīrs tā gribēja paturēt meitas un bija pārliecināts, ka arī dabūs…Jo jaunās sievas , ja tādas plānojas, par iepriekšējo attiecību bērniem parasti starā nav…
    Nezinu…Bet loģikas tur nav…Vismaz parastās nē..

   • klusais saka:

    Grūti iedomaties tādu stresu lai aizietu pa pieskari … es to nesaprotu 😦 bet sievietes paliek sievietes …
    Par bērniem runājot atceros Kursīša Andra izrīkiošanos ar Simonu … tas bija reāli pretīgs stāsts …
    Un cik sapratu , tad sieviete bija simpātiska …. tad jau tajā vecumā ir daudzi ceļi vaļā …

   • jautajums saka:

    Glīta sieviete bija-slaida, izskatīga.
    Bet Vecrīga ir bīstama vieta- daudzi aiziet pa pieskari…vai salūzt
    Un nākamgad ir noslēgums ERAF šī perioda projektiem.Cik zinu un pieņemu, tad arī tur būs s**i…Un tad jau, pats par sevi saprotams, kratītu uzraudzību….
    Nezinu…pieņemu, ka visa bija sanācis pardaudz…Žel, protams…

 5. klusais saka:

  Sveiks ,
  te interesants pastāsts par nacionāļiem no iekšienes , kas varētu Tevi iespējams interesēt . Nacionāļi meklē iespējamu izglītības ministru … uz rudeni … laikam jau sak iet runas par valdības sastavu iepējamo . Un Rībena briest uz kultūras ministri …

  • jautajums saka:

   Tā es dzirdēju arī. Nū…lai tikai sameklē kādu, kam pielaidi dod…Tad jau tas vēl nebūs sliktākais variants. lai gan prezidentūra priekšā..
   Bet vēl tenko, ka Šadurskis arī gribot.
   Un vēl tenko, ka esot zināmas iestrādes par SC valdībā…Tire gan izglītību paši neņems, jo tad ar elektoriātu jāskaidrojas.
   Nu nezinu, bet ministrijā ir pilns posts. Un kļūst aizvien ļaunāk…

 6. klusais saka:

  Par IzM vislielākā bēda… nu kā tā varēja visu salaist grīstē …
  Es nākamnedēļ pazūdu uz Vidusjūru , jāpaburā ar draugiem gar Sardīniju un Korsiku . Vakaros gan jau sanāks arī papļāpāt ar paziņu par to ,kas aktuāls Briselē un te uz vietas .
  Par SC valdībā , slidens jautājums … vienu zinu , ka paziņa mans bija savulaik kategoriski pret, varbūt partijā nostādnes mainījušās , bet kaut kā neticas. Savukārt NA izskan balsis un brīdinājumi,ka Rībena varētu ienest “strjomu” … ja Kursīte ir adekvāta un mierīga , tad Rībenai esot niķis neklausīties citos un ar kliegšanu bīdīt savas idejas … nu redzēs , cik zinu , tad NA ir neapmierinātie ar automātisku augstu vietu piešķiršanu rudens listē pārbēdzējiem …
  Un kas interesanti – skatos kā močī Martinsonu … pirms kāda gada man iedeva palasīt kādu piecu A4 lapu info par šo zēnu … slīps, ļoti slīps džeks … pie visiem sūdiem ko viņš vārijis jābrīnās , ka tikai tagad ņem pie dziesmas. Pieļauju ,ka nezini , bet viņa Maskavas firma ir piedalījusies Kremļa renovācijas darbos un tas jau par kaut ko liek aizdomāties.

  • jautajums saka:

   1) par Martinsonu..Tur pat domāt nav ko…Nē, par Kremli nezināju, bet bez tā ir skaidrs, kādas intereses bīdīs.Bet viņš šķiet Repšes alias Jaunupa pasākumu sponsorē. Bet tas ir bezcerīgs- vienalga, ar vai bez Ozo.
   2) Ingūna, ir reali čau ar nerviem. Saeimā viņa uzvedās vienkārši kā fūrija. Čepāne viņai vienmēr blakus sēdēja kā nomierinātāja…Kā tāda medmāsa… Kur Sudraba, kur Rībena…katra savādāk, bet abas ar putniem galvā.
   Turklāt…Virzīt viņu par kultūras min. ir reti cūcīgi pret Melnbārdi, kas tomēr solīds cilvēks.
   3) par SC…Nezinu, bet dažas kustības šķiet dīvainas
   4) par IZM…tur nav varianta. lai kas nāks pēc vēlēšanām, tur ir jasakārto ministrija, sistēma un nozare. Paskaidrojot tautai visu- ko, kā, kas un kāpēc.
   4) par Vidusjūru…Laimīgais! Lai jauks peldējums! Kā tur pareizi …Vējš burās un septiņas pēdas zem ķīlā! Lai veicas!

 7. klusais saka:

  Dienā uzrakstīju , bet nobruka komentārs … 😦
  Par Martinsonu pieminot – Abarinovs ir atslēgas figūra patreiz , runā , ka gribējis sagrābt Kremļa emisāra lomu … no turienes arī renovācijas Maskavā. Vispār Martinsons unikāla persona … cik blefa, cik patiesības … un kur KNAB ? Tas jautājums …. Pretīgi , jo dienesti manuprāt jau sen ir informēti , bet imūni … Starp citu “kļička” M kvadrātā 🙂
  Par IzM … vislielākā sāpe … un kurš tagad tur zondējas ? Pārādnieks, neviens cits … vai tās nav šausmas ?

  • jautajums saka:

   Nū…Par KNAB nezinu, vai vērts no viņiem, ko citu kā cirku gaidīt. Bet tā arī ir ar savdabīgu tendenci iestāde…
   Bet Tu paskaties, kas ar mūsu drošibniekiem notiek…Kažociņš norāvās pa ausi, tagad Lato trenkā Reiniku pa veļasmazgātuvēm…Tur jau ir sistēma un raksts…Kremlis tā nepajokam spiež…Zini, šitais jau ir nopietni, ja viņus tagad pie vietas nenoliks…
   Bet Martinsons…Vai tad finanšu policija visu laiku nav Vienotības pārziņā?
   Parādnieks? Un pielaidi viņš dabūs? Bet vispār…Tikai viņa vēl IZM trūka! Viņš būs kronis visam!

  • jautajums saka:

   Nū…Un uz kādu portfeli, tad tavs draugs cierē?

 8. klusais saka:

  Ne jau pats Parādnieks cierē … tas nu būtu gan par traku …
  Parādnieks organizē un meklē …
  Par FP … tur arī ir stipri neviennozīmīgi … Dambiņu redz nahrenizēja, bet viņš pirkstu uz pults turēja … runā , ka Rižajai kaut ko gribējis kārtot un čušs …. savulaik bija cieši ar Eināru saistīts un neticas ka saites tik vienkārši trūkst .
  Par Kremli … runā , ka Lapsu nopietni finansē …
  Par draugiem … šodien zvanīja , es jau domāju ,ka viss nolemts , bet izrādās ka nē . Cik saprotu nākamnedēļ būs nopietnas sarunas , bet atkāpšanās pavasarī ir tikai cēlusi pozicijas . Tur jābūt kam nopietnam.

  • jautajums saka:

   Ak, tad nebūs tomēr Parādnieks? Žēl! Tāds kolorīts personāžs…
   Saki, ka rīt vēl nebūs skaidrībā, kuram un ko?
   Bet par pavasara atkāpšanos domāju, ka tas bija stratēģiski un taktiski pareizi. Jo vinnēt izredzes bija mazas. Cerams, ka būs kāds svarīgs amats, lai gan uz Rompeja vietu…Nū…tas būtu džekpots, bet nu vismaz kādu nopietnu komisāru jau nu gan cerams dabūs.

 9. klusais saka:

  Nuuu , man šodien jautāja par maršrutu … jālido runāt …
  Par stratēģiju un taktiku es ar dzirdēju , jo nez kapēc likās ,ka jāmačojas , bet man paskaidroja, ka nav jēgas lauzties aizslēgtās durvīs … Par Rompeja vietu būtu kruti , bet tas tikai tad ,ja lielie nevienojas par savējiem kaut gan kas zin …
  Vispār tagad var redzēt ,ka daudzas lietas atkal pa vecam cenšas virzīt , vismaz no EM nāk tāds info…

  • jautajums saka:

   Nū…Ķēpa jau te būs…un kas vēl pēc vēlēšanām..
   Lai nu atvelk drusku elpu Brisele, kad atpūtīsies un apniks tā miera dzīve, tad nāks atkal to mūsu laidaru brist…
   EM ? Un ko tad Tu sagaidīji? Tur jau otrais VD, kas plaša profila speciālists-no IZM līdz EM…tikai ar latviešu valodu problēmas…

 10. klusais saka:

  jautājums – privāti Tev 🙂 🙂 🙂 – pāris mēnešus atpakaļ teica ,ka varētu kādreiz atgriezties 🙂 🙂 🙂 bet amats smags … pat normāli mežā pačurāt nevari …
  Par EM … cik nu cenšos saprast, tad klerki tur pamanās vairāk podus nogāzt nekā vadība… varbūt iluzori vērtējumi .

  • jautajums saka:

   Nū…Kad runča nav mājas… tad klerki pa galdu!
   VD vajag drusku elpu atvilkt, bet tad jau redzēs…Kad kuģosiet, tad nodod sveicienus no tautas -lai tur asti gaisā, bet degunu pa vējam!
   Patīk viņš tautai, un LL tur ar savām tenkām un bankām neko mainīt nespēs, jo kurš mums te Latvijā bez grēka…Lai muļķības neņem galvā.
   Kā būs lemts, tā arī būs.

 11. klusais saka:

  Par LL – cik sapratu , tad Maskava finansēja to rakstīšanu … un diena ar pieslēdzās, bet kāds tur brīnums 🙂 Polis ar atrāvās no Maskavas 🙂
  Centīšos nodot sveicienus 🙂 tā nav problēma … runā ka dažiem pie stresa palielinās ēstgriba, runā , ka daži nometuši kādus nopietnus kilogramus… acīmredzot miers ir ārišķīgs … nedaudz 🙂

  • jautajums saka:

   Zini, bet es tiešām domāju, ka to nopietni finansēja Maskava. Jo VD ir pietiekami nacionāls politiķis un tāds krieviem Briselē bez vajadzības. Domāju, ka tas mērķtiecīgi tika darīts, lai nograutu VD reitingus un reputāciju pie kandidēšanas uz nopietniem amatiem…
   Nu uz latviešiem nenostrādāja, kā būs Briselē…Redzēsim. Pagaidam izskatās, ka viss OK, jo latvija tomēr ir maza Eiropas provinces valsts.
   p.s. nu stress viņam ir bijis gadiem.Ja nav veicis, ko īpašu , piemēram, būtiski mainījis ēšanas paradumus, un tomēr met svaru, tad lai nu aiziet pie ārsta un pārbaudās.

 12. klusais saka:

  Sveiks, esmu atpakaļ no Sardīnijas un Korsikas … lieliski , fantastiski ….
  Par izrunātajām bažām … Eiropā visu nojauca dīls par augsto komisāri , bet Latvijai izredzes labas dēļ viena demarša … gaidam augustu 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s