Tas maigais, maigais vilnis…

Man ir paradums un interese pavazāties par Krievijas mēdijiem un portāliem. Jo esi informēts… Esi apbruņots!
Rinkevičs pret trim popstāriem
Vienkāršas darbības var būt daudz efektīvākas par sarežģītiem plāniem un augsta stila retoriku. Kā Nilam ar tramvaja brīvbiļetēm… Rinkevičam izdevās īsts meistarstiķis! Ļoti gaumīga akcija, kas noteikti nesīs augļus pie vēlēšanām. Arī brīdis bija izvēlēts ideāli, nebija laika sagatavoties atbildes sitienam. Es nezinu, bet pieņemu, ka pie mūsu ministra izlēmīgu rīcību bija ietekmējuši divi faktori 1) vizīte Ukrainā, 2) mūsu speciālo institūciju ziņojumi par minēto stāru iecerēto repertuāru. Nezinu…Bet es noskatījos šim notikumam veltīto skumjo pārraidi ar visu abižoto- Kobzons, Gazmanovs, Valerija, dalību- traka histērija bija, un noklausījos to Gazmanova dziesmu, kuras pirmatskaņojums bija iecerēts Jūrmalā… Es viņas tēlu kontūru redzu zvaigznes…. Es viņu tūkstoš gadus esmu gaidījis…. Kā kontūru? Jaunās Krievijas impērijas? Ar visu Novorossiju? Un no Krievzemes kristīšanai šajās dienās tieši 1026.gadskārtu atzīmē… Nu tur pāris desmitgades uz priekšu vai atpakaļ…
No Rinkeviča puses viss bija pareizi, bet kāda tad bija Krievijas reakcija? Reakcijas nebija! Un aizmirstiet, ka kaut ko izlēma Krutojs un šeit! Krutojs pat Sobčaku par koncerta vadītāju nevarēja uzaicināt… Kāds kanāls translēja šito pasācienu? Rossija! Tur kur Vesti Nedeļi ar visu Dmitriju Kiseļovu, kas draudēja ASV kodolpelnos pārvērst, un kurš kā Krievijas galvenais propagandists ir pakļauts sankcijām-liegta iebraukšana ES. Ar visiem sižetiem par to, ka ukraiņu karavīri sit krustā bērnus… Tas ir galvenais Kremļa rupors informatīvajā karā. Tas bija Kremļa lēmums! Ja Maskava būtu pateikusi – boikotēt!, Tad visi, lai cik nopelniem bagāti mākslinieki, būtu rātni sapakojušies un zibenīgi pametuši Latviju. Ar Baskova tipa t-krekliem mugurā! Visi un uzreiz!
Neapšaubāmi, mēs izaicinājām Krieviju, bet pretī dabūjām Putina apsveikuma vēstuli konkursa atklāšanā un ordeni Krustojam – par nopelniem tēvzemes priekšā,- konkursa noslēgumā, ka arī Vešņakova paziņojumu, ka Krievijas atbildes sankciju nebūs. Un konkursa gaitā tika vicināti Ukrainas karogi uz nebēdu un spiests uz tautu draudzību, ka maz nelikās. Šī bija pirmā reize, kad es to konkursu skatījos- man bija interesants politiskais konteksts. Un vispār zemteksti, mājieni, zīmes, simboli…Kā padomju laikos.Mēs Latvijā no tā esam sen atraduši. Mēs jau vairs pat tiešu tekstu neuztveram. Tur bija no vietas. Kaut vai duetos ASV pārstāvis, afroamerikānis kā Obama, bija salikts ar Latvijas pārstāvošo-blondo Candy, kura mātes cerībās…Pugačovas teksti salikumā ar dziesmu izvēli atstātu kaunā jebkuru diplomātu…Lai varētu nodziedāt Нас бьют, мы летаем, kura Krievijā tiek uzskatīta par protesta izpausmi, Pugačova dziesmu veltīja nabaga neielaistajam Kobzonam. Bet krievu ziņās Vesti, tik un tā to dziesmu neuzdrošinājās pieminēt…Apgalvoja, ka Alla veltījusi Josifam miljon allih roz… Ar to dziesmu ir diezgan pamācošs stāsts, kā totalitārajos režīmos apiet represijas par nepareiza viedokļa paušanu. Teksta autore Джахан Поллыева ir Putina/Medvedjeva runu rakstītāja un vispār Kremļa varai ļoti pietuvināta dāma. Dzejolis ir rakstīts kā mīlas dzeja, kad Джахан Поллыева satikās ar savu iecerēto, kurš bija precējies helikoptera pilots, un viņa vispār arī bija precējusies ar citu… Dziesmas klips, ar protestiem – politiskiem un visādiem citiem, kāda sagadīšanās tieši uz pirmatskaņojumu radio, bija uztaisījis kāds anonīms amatieris un ievietojis youtube.com…Alla par to nebija bijis ne jausmas…Kremlis iepūtās, bet neko pierādīt nevarēja! Krievijā dziesmas neoficiālais klips kļuva nedabīgi populārs.
Un es nešaubīgi esmu pārliecināts, ka viss, kas notika uz skatuves bija Krievijas specdienestu sankcionēts. Tajā skaitā tā dziesma, ko dziedāja Ļeščenko un Vinokurs… Гей, славяне, гей, славяне, москали и киевляне,
Нам ли с вами Родину делить?… Es pārbaudīju –vakar koncerta ieraksts bija ielikts tikai pāris portālos-trekeros, kur to var skatīties on-line. Bet šī dziesma bija izgriezta. Baidās. Bet oficiālajā Rossija1 mājas lapā šī dziesma ir …Un tas jau ir rādītājs! Vispār izskatot Krievijas medijus ir nepārprotama tendence uz intonācijas, uz akcentu maiņu. Manā ieskatā, polittehnologi mēģina mazliet slāpēt tos lielkrievu šovinisma sārtus, kas jau draud nosvilināt pašu māju. Šim procesam, protams, ir jābūt ļoti pakāpeniskam, jo ruskij duh un russkije svajih nesdojut un tā tālāk… Bet pamazām tur tomēr sāk vilkt uz družbu narodov un miru mir.
Kas attiecas uz Jauno vilni…Neticu, ka tuvākos pāris gadus konkurss aizies, jo pēc visām pēdējā laika šmucēm Krievijai ir svarīgi kaut kur Eiropā noturēties, lai demonstrētu, ka starptautiskās izolācijas nav. Un Latvijā viņi tomēr jūtas komfortablāk kā citur. Krievija, cik ļoti apkaro svešu maigo varu pie sevis, tikpat agresīvi cenšas noturēt savu ietekmi citur. Lai kā mēs izaicinātu, bet vaļā mēs tiksim tikai gadījumā, ja Kremlis uzskatīs, ka tas ir veids kā pievilināt maksātspējīgo publiku savām spēļu eļļu zonām Krimā un Sočos. Likumus par to izveidošanu šonedēļ parakstīja Putins. Tas ir pārbaudīts paņēmiens- Lasvegasa dziedāja Sinatra, tagad dzied Selina Diona un kas tur vēl…Un tas visi popstāri bez pīkstiena rātni, bet ātri metīsies uz turieni. Bet nu tie iz vismaz pāris gadi, kamēr sakārtos Krimu un sabūvēs visu infrastruktūru. Soči gan varētu būt ātrāk.
Vispār…Lai kā mums, kas nepatiktu tas konkurss… Bet ja mums pateicoties Rinkeviča ļoti veiksmīgajai akcijai ir izdevies kaut mazliet pieklusināt to imperiālisma un agresijas apologētu retoriku, ja Jauna viļņa konkursa noskaņa ir kaut mazliet slāpējusi to eksaltēto kara histēriju Krievijā, lai tie ļaudis drusku atjēdzas…Un apdomājas, vai tiešām viņi grib karu ar ukraiņiem, kas arī tomēr slāvi…Tad Latvija ir izdarījusi labu darbu. Un miers Ukrainā ir arī Latvijas vitāli svarīgs.
Mazliet par grāmatu dedzināšanu
Tas vienmēr ir pārmests nacistiem. Jo grāmata taču ir gara brīvība, grāmata ir svētums. Bet propagandas karā arī svētumi tiek apgānīti…Ir grāmatas, kas tikai dedzināšanai ir derīgas.
Ukraina paziņoja, ka tiks marķētas un aizliegtas dažas Krievijā izdotās grāmatas, Krievija, protams, uzreiz brēca par vārda brīvības ierobežošanu.
Tad kās tās par grāmatām? Izdevniecība Эксмо no 2012.gada izdot grāmatas fantasy sērijā -“Украина – поле боя. Фантастический боевик”.
Grāmatu nosaukumi: Украина в крови. Бандеровский геноцид; “Дикое поле 2017. На руинах Украины”; “Поле боя – Севастополь. Город герой против НАТО”;”Украинский ад. Это наша война!”;”Украина в огне. Эпоха мертворожденных”;”Поле боя Украина. Сломанный трезубец”, “Украинский фронт. Красные звезды над Майданом”. Pirmās grāmatas pārdošanā parādījās 2012.g, bet no šī gada ir sērijā un lielos metienos. Anotācijās ukraiņi netiek saukti nekā citādi kā бандеровцы”, “свидомиты”, Ukraina konsekventi tiek saukta par “малороссия”.
Īss satura pārstāsts: “Ближайшее будущее. Русофобская политика “оппозиции” разрывает Украину надвое. “Свидомиты” при поддержке НАТО пытаются силой усмирить Левобережье. Восточная Малороссия отвечает оккупантам партизанской войной. Наступает беспощадная “эпоха мертворожденных”…
Izdevniecība “Книжный мир” ir laidusi klajā Михаила Поликарпова “Игорь Стрелков – ужас бандеровской хунты. Оборона Донбасса”. Anotācijā rakstīts, ka- первая биография “загадочного полковника Стрелкова”, в которой представлены как воспоминания его близких друзей, так и материалы из различных источников, включая личные дневники Гиркина-Стрелкова, в которых он описывает битву за Славянск и откровенно отвечает на неудобные вопросы..
Starp citu, arī pats Strelkovs ir izpaudies literatūrā. Aprakstu es izlasīju-tā kā pasaka, tā kā fantasy…Tur viņš, varonis, protams, cīnās ar ļaunajiem.-sadistiskā veidā. Bet pašu tekstu vēl internetā neesmu atradis. Gribētu palasīt, jo nekas tā neparāda, cik cilvēkam aizbraucis jumts, kā viņa literārais teksts.
Cik saprotu, tad kaut kas ļoti līdzīgs ir arī seriālos. Labie krievi pret ļaunajiem ukraiņiem. Pat sieviešu romānos ukrainietes tiek pasniegtas kā pastulbas un neaptēstas, kuras derīgas tikai kā mājkalpotājas, aukles un virējas. Nū… kā meksikānietes ASV…
Vispār Krievijas specdienesti ir izvērsuši grandioza mēroga propagandas karu. Turklāt balstoties zinātniski izstrādātās metodikās, kas izmanto neiro-lingvistisko programmēšanu un citus cilvēka psihes un zemapziņas manipulēšanas metodes. Diezgan pabaiss skats…
Un pirms agresijas pret Gruziju arī tika izmantots ienaidnieka tēls-gan mazliet vispārināti,- ļico kavkazkoj nacionaļnostji. Mēs baltieši, tiekam demonizēti kā fašisti.Atzīšos es mēģināju atrast, vai nav kāds fantastiskais bojeviks- Поле боя –Riga, vai tamlīdzīgi, bet… man par prieku, neatradu!
Bet mūsu specdienestiem būtu jāveic ļoti rūpīgs Krievijas grāmatu, seriālu, filmu un dziesmu monitorings…Jo kā pirms kaujas ir artpodgotovka, tā notiek arī sabiedrības ideoloģiskā zombēšana, demonizējot potenciālā pretinieka tēlu.
Vispār krievu medijos ir daudz interesanta. Gapoņenko, piemēram, vakar Komsomoļskajā pravdā traki žēlojās, cik mēs nepateicīgi pret Novaju volnu, kas Latvijai ienesot 20.milj.kaut kā… Lindermans braši raportēja, ka latvijci ir devušies uz Austrumukrainu cīnīties par russkij mir. Kāpēc pats vēl Latvijā gan nepaskaidroja…Gregorijs Leps, kas Krievijā traki populārs, dikti lielījās, ka pirmdien iz izgājis savā koncertā Jūrmalā ar Krievijas karogu un aizstāvējis tos savus trīs bēdubrāļus, bet nu tā…Lai nevienu neaizvainotu! Jo te- tajā vilku bedrē- jau ir jābūt dikti uzmanīgam…

Advertisements

About jautajums

Ir milzu teātris šī pasaule. Un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal aiziet. Daži vienā lugā daudzas lomas tēlo...(Šekspīrs Kā jums tīk) Dzīve ir lieta sarežģīta un dažādas ir lomas, ko mēs spēlējam. Savu vecāku bērni un savu bērnu vecāki, mīlētāji un svešinieki, draugi un ienaidnieki, priekšnieki un padotie, kaimiņi un garāmgājēji... Lomas mainās. Bet gadās, ka pat paši tuvākie cilvēki nezina, kas tu patiesībā esi, par ko tu domā, kas tev ir svarīgi...Un kādu lomu tu vēl gribi nospēlēt...Ļoti gribi! Arī man ir ilgota loma. Un, izmantojot globālā tīmekļa vilinošās iespējas, es dodos iekšā virtuālās pasaules bezgalīgajos ceļos meklēt savas vējdzirnavas. Es izvēlos: Devīzi uz vairoga - Būt vai nebūt Un mana karoga krāsas...Mirdzošo un tumši zilo...
Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Tas maigais, maigais vilnis…

 1. klusais saka:

  Sveiks ,
  par spēlēšanos mēdijos un mājieniem a la vecie PSRS laiki gribu teikt ,ka mani patiesi izbrīna vietējo krievu attieksme par notikumiem Ukrainā . Cik tomēr ir liels propogandas spēks … Man jahtklubā maskaviešiem stāv jahtas , bagātiem, vidēji bagātiem , turīgiem…. visiem viedoklis ,ka maitas jenķi un ES nav ko līst … to vēl var izskaidrot ar krievu masu mēdijiem , bet vietējiem ar līdzīgi un ko tik neizdomā , slānekļa gāze, tad naudas pārdale oligarhiem, NATO bāze Krimā un kas tik vēl ne … vispār drūmi kā teiktu zvirbulēns …

  • jautajums saka:

   Drūmi-tas ir ļoti, ļoti maigi teikts. Tas ir reāli baigi. Es pačekoju krievu portālus medijus…Tur reāli ir masu psihoze. Es domāju, ka kaut kas tāds ir bijis tikai ar vāciešiem pirms 2.PK.
   Krievijā tauta grib karu. Viņiem reāli ir aizgājis ciet un masā.Nezinu ar ko tas beigsies…
   Redzēs, ko vēl Angela mums vēstīs…

   • klusais saka:

    es arī nespēju ar skaidru galvu noticēt kā var sazombēt cilvēkus… es tagad atradu interesantu materiālu par sankcijām kur Solovjovs ņemas , vēlāk pārsūtīšu …

   • jautajums saka:

    Solovjovs ir pašlaik vadošais Krievijas zombētājs. Man izskatās, ka Putins pats no tās psihozes ir nobijies un pašlaik mēģina vilkt uz otru pusi…Bet tā jumts masām aizbraucis, ka ‘ja par strauju bremzēs, tad Putins ar visu savu kliķi priekšējā logā izlidos.
    nezinu, kādus materiālus Tu redzēji, bet tos kurus es skatījos…Solovjovs ir uzlikts baidīt ar sankcijām un pēdējo svētdien Rossija vakara raidijumā slavēja Porošenko, kā varēja padomāt, ka pārdot grib.
    Solovjovam ir Kremļa uzstādījums un viņš to precīzi realizē. Bet krieviem tā ir aizgājis ciet, ka…Laiks būs vajadzīgs, lai šamējie kaut mazliet atnāktu vaļā.

   • klusais saka:

    man laikam nesanāk tik daudz skatīties … tapēc nav pilns priekšstats …
    P.S. Manuprāt vienīgais ,kas krieviem pielec ( iespējams 🙂 ) ir teksts ,ka stulbākais ir tas slāvi sit slāvus 🙂

  • jautajums saka:

   Es šito biju redzējis. Un zini…daudzi krievi to ir uztvēruši tieši. Sibirijā un kur tur vēl ir izpirkts viss insulīns. Neatceros, kurā medija šito ziņu redzēju, jo es izskatu pa diognāli daudzus, tagad slinkums meklēt. Bet ziņa bija.
   Tā kā uz Solovjova tirādēm reakcija ir

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s