Karš pieder Tam Kungam…

Laikam visi zina Bībeles stāstu par Goliātu un Dāvidu. Un Tajā Grāmatā nejaušu stāstu nav…
Tā ir pirmā reize, kad Bībelē minētas krūšu bruņas. Vispār uzsvars likts ne tikai uz Goliāta fizisko spēku un augumu, bet ļoti detalizēti aprakstīts bruņojums. Un tad no filistiešu nometnes iznāca stiprinieks, vārdā Goliāts, no Gātas, un viņa garums bija sešas olektis un viens sprīdis. Un tam galvā bija vara bruņucepure, un viņam bija zvīņainas krūšu bruņas, bet šo krūšu bruņu svars bija pieci tūkstoši šekeļu vara. Un ap viņa lieliem bija lielu bruņas, un uz pleciem tam bija vara šķēps. Un viņa šķēpa kāts bija kā riestava, bet šķēpa uzgalis svēra seši simti seķeļu dzelzs…
Goliāts četrdesmit (Bībeles zīmīgais skaitlis) dienas izaicināja ienaidnieka vīrus uz kauju, bet visi baidījās…Kamēr līdz zobiem bruņotajam milzim pretī stājās ganu zēns Dāvids, bruņots ar lingu…
Dāvida vārdi ….Karš pieder Tam Kungam, un Viņš jūs nodod mūsu rokā!

Pasaulē ir vairāku tūkstoši tautu, ap trīs tūkstošiem valodu, bet tikai 193 valstis (ANO). Skaitliski daudz lielākas, un varbūt, gudrākas un talantīgākas tautas joprojām cīnās vai tikai sapņo par savu valsti. Šī gada notikumi to vēlreiz mums to atgādinājuši.
Ukraina
De jure Ukraina jau vairāk kā divdesmit ir neatkarīga valsts, bet de facto tā savas Brīvības cīņas izcīna tikai tagad. Pret pretinieku, kurš ir labāk bruņots un kuram ir skaitlisks pārsvars. Var, protams, pārmest, ka Rietumi, un Eiropa, un ASV, un vispār visi pārējie neko nedara, vai dara nepietiekami, bet tomēr izšķiroša nozīme būs pašu ukraiņu gatavībai cīnīties un arī mirt par savu valsti. Pārējās tautas var palīdzēt un atbalstīt, bet tomēr tās neizkaros ukraiņu brīvību viņu vietā.
Tāpat kā Latviju gan sargā NATO 5.pants, bet tas maz ko līdzēs, ja pilsoņi paši nebūs gatavi nostāties savas valsts aizsardzībai.
Katalonija
Liekās, kas gan varētu būt kopīgs šai dienvidu tautai un mums…Bet ir! Kaut kāda iracionāla vai varbūt sirreālistiska gara radniecība…. Kaut vai skaistuma izpratnē – 19.gs. beigu 20.gs. sākuma arhitektūra-Modernismo stila Barselona un Jūgendstila Rīga .. Kataloņus ir uzrunājusi Mārtiņa Brauna mūzika- Saule, pērkons, Daugava, kas tik mīļa ir arī latviešu sirdīm…. Katalonieši savā politiskajā cīņā par neatkarību lielā mērā ņem paraugu no Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas pieredzes.
Mēs varam būt lepni, ka esam spējuši ne tikai nodibināt savu valsti, bet iedvesmot pat citas tautas.
Lāčplēša dienā mēs pieminam tos Latvijas patriotus, kas stājās pretī gandrīz trīskāršam pārspēkam, lai nosargāt savu jauno nacionālo valsti. Pret Bermonta labi bruņotajiem 30 tūkstošiem karavīru bija tikai 11 līdz 12 tūkstošu Latvijas aizstāvju, no kuriem tikai kādi 5 tūkstoši bija daudzmaz apbruņoti- brīvprātīgie no ģimnāzistiem līdz sirmiem vīriem. Jā, protams, var pieminēt Antantes palīdzību, bet tomēr… Latvijas tautas drosme, varonība un cīņas griba guva uzvaru pār ienaidnieka pārspēku.

Jo karš pieder Tam Kungam…Viņš mums deva uzvaru!

Advertisements

About jautajums

Ir milzu teātris šī pasaule. Un visi ļaudis tanī aktieri. Tie uznāk, parādās un atkal aiziet. Daži vienā lugā daudzas lomas tēlo...(Šekspīrs Kā jums tīk) Dzīve ir lieta sarežģīta un dažādas ir lomas, ko mēs spēlējam. Savu vecāku bērni un savu bērnu vecāki, mīlētāji un svešinieki, draugi un ienaidnieki, priekšnieki un padotie, kaimiņi un garāmgājēji... Lomas mainās. Bet gadās, ka pat paši tuvākie cilvēki nezina, kas tu patiesībā esi, par ko tu domā, kas tev ir svarīgi...Un kādu lomu tu vēl gribi nospēlēt...Ļoti gribi! Arī man ir ilgota loma. Un, izmantojot globālā tīmekļa vilinošās iespējas, es dodos iekšā virtuālās pasaules bezgalīgajos ceļos meklēt savas vējdzirnavas. Es izvēlos: Devīzi uz vairoga - Būt vai nebūt Un mana karoga krāsas...Mirdzošo un tumši zilo...
Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s